Najnovšie články

Kedy sa vyplatí zrušiť životnú poistku?

Pokiaľ je pre vás platenie životného poistenia nevýhodné, prípadne ste sa dostali do situácie, kedy túto poistku platiť nemôžete, máme pre vás pár tipov, ako na zrušení životnej poistky neprerobiť.

 Celý článok Pridané 19.01.2018

Plaťte bezpečne aj v zahraničí

Pokiaľ cestujete do zahraničia, je dobré mať pri sebe hotovosť, ale ideálne platobnú kartu. Pri výberoch z bankomatov v zahraničí majú banky nastavené niekedy dosť vysoké poplatky a okrem toho, v niektorých krajinách môže hroziť riziko, že pri bežnom výbere z bankomatu, ktorý nepoznáte, môže byť vaša karta skopírovaná čítačkou a účet vybielený. Vďaka týmto tipom však môžete v zahraničí platiť bezpečnejšie aj s vašou platobnou kartou.

 Celý článok Pridané 05.01.2018

Od januára nás čakajú výrazné zmeny v hypotékach. Vraj kvôli zadlženým Slovákom

Od 1.1.2018 sa budú sprísňovať podmienky hypoték na Slovensku. Podľa Národnej banky Slovenska za to môže výrazná zadlženosť nášho národa. Od roku 2005 sa zadlženosť domácností na Slovensku každoročne len zvyšuje a v októbri bol zaznamenaný medziročný nárast úverov až o 13,6 %. Vďaka súčasnej politike bánk, ktorá je viac benevolentná voči úverom, je najviac hypoték práve na bývanie. Nové opatrenia by mali zamedziť vzniku problémov so splácaním a preto sa hypotéky po novom roku môžu stať pre mnohých menej dostupné.

 Celý článok Pridané 23.12.2017

Chystáte sa lyžovať? Nezabudnite na poistenie!

V mnohých lyžiarskych strediskách už spúšťajú predvianočnú lyžovačku a ak vám zostali dovolenkové dni, určite sa mnohí z vás chystajú oprášiť lyže. Keďže nehody na svahoch nie sú ničím výnimočným, pre každý prípad je dobré sa poistiť. Viete však, kedy získavate nárok na preplatenie nehody na svahu a ktoré poistky môžu byť pre vás užitočné?

 Celý článok Pridané 11.12.2017

Máte poistenú hypotéku?

Poistenie úveru alebo hypotéky je v podstate rizikovým životným poistením. Účelom tohto poistenia je zaistiť schopnosť splácania úveru aj v prípade rizík, ktorými sú strata zamestnania, dlhodobá práceneschopnosť, invalidita alebo v najhoršom prípade smrť. Dlžník tak zabezpečí svoju schopnosť splácať úver, vďaka čomu si môže aj naďalej dovoliť v podstate normálne živobytie.

 Celý článok Pridané 24.11.2017

Hypotéky pre mladých čakajú od budúceho roka veľké zmeny

Pokiaľ plánujete vlastné bývanie a chcete si brať hypotekárny úver pre mladých, mali by ste sa pripraviť na nové pravidlá, ktoré začnú platiť od 1. januára 2018.

 Celý článok Pridané 13.11.2017

Viete ako vám slúži sporenie v jednotlivých dôchodkových pilieroch?

V súčasnosti majú ľudia na Slovensku možnosť sporiť si na dôchodok v štyroch dôchodkových pilieroch. Každý z nich ponúka iné výhody a možnosti sporenia na dôchodok, pričom vďaka tomu môžete dosiahnuť určité istoty. Prvý pilier je povinný, druhý je dobrovoľný, tretí môže zvýšiť úspory a štvrtý ponúka dlhodobú investíciu. V ideálnom prípade je dobré využiť sporenie vo všetkých štyroch dôchodkových pilieroch. 

 Celý článok Pridané 27.10.2017

Nižší úrok na hypotéku môžete dostať aj pred koncom fixácie

Banky priniesli na trh mimoriadnu ponuku, vďaka ktorej nemusíte na nižšie úroky čakať až do konca doby fixácie. Pokiaľ refinancujete hypotéku z inej banky, poplatok za predčasné splatenie vášho hypotekárneho úveru vám môže byť preplatený. Úrok si tak viete v niektorých bankách znížiť bez poplatku aj bez ohľadu na dobu ukončenia fixácie úrokovej sadzby. 

 Celý článok Pridané 13.10.2017

Poznáte rozdiel medzi poistením nehnuteľnosti a domácnosti?

Mnohí ľudia medzi poistením domácnosti a nehnuteľnosti zväčša nevidia žiadny rozdiel a v dôsledku toho prichádzajú pri škodovej udalosti o svoje majetky či financie. Poistenie domácnosti a nehnuteľnosti sú totižto dve úplne odlišné veci, ktoré by pre vaše dobro mali byť poistené obe súčasne.

 Celý článok Pridané 29.09.2017

Hypotéku pre mladých so štátnym príspevkom čakajú od októbra ďalšie zmeny

Od 1.10.2017 dostane štátny príspevok pre mladých opäť viac žiadateľov. Vďaka navýšeniu príjmovej hranice tak zvýhodnený hypotekárny úver získa viac mladých.

 Celý článok Pridané 15.09.2017