Najnovšie články

Digitálna mena bitcoin je fenoménom dnešnej doby

Klasické peniaze v súčasnosti stále podliehajú bankám a finančným inštitúciám, ich hodnota sa mení v závislosti od inflácie a času, takmer v každej krajine je iná mena a pri cestovaní prepočítavame najvýhodnejší kurz.

 Celý článok Pridané 13.04.2018

Od júla prichádzajú ďalšie zmeny v hypotékach. Koho sa dotknú najviac?

Slováci sa v posledných rokoch vďaka výhodným hypotékam začali nadmieru zadlžovať. Štát sa tomuto snaží zabrániť a práve preto hypotéky pre mladých od roku 2018 nie sú až také výhodné. Od 1. júla 2018 však budú zmeny ešte výraznejšie a podmienky pre získanie hypotekárneho úveru so 100% plnením budú náročnejšie.

 Celý článok Pridané 30.03.2018

Máte platný preukaz poistenca? Overte si fakty!

Preukaz poistenca nosí takmer každý z nás v peňaženke či dokladoch, takmer ako povinnú výbavu. Ak máte ľudovo povedané “kartičku poistenca” starú už niekoľko desaťročí, mali by ste sa začať zaujímať aj o jej platnosť. Preukaz poistenca totiž slúži na využívanie zdravotnej starostlivosti, za ktorú si platíte.

 Celý článok Pridané 16.03.2018

Bankový účet si môžete zriadiť aj elektronicky. Čo k tomu potrebujete?

Už dnes si viete vytvoriť bankový účet v niektorých bankách na Slovensku aj online. Novela zákona však bude umožňovať založenie účtu bez toho, aby ste sa fyzicky dostavili na pobočku. Totožnosť sa bude overovať pomocou moderných technológií.

 Celý článok Pridané 28.02.2018

Zmeny v stavebnom sporení sa dotknú každého. Kto bude mať po novom nárok na stavebnú prémiu?

Po veľkých zmenách ohľadom štátneho príspevku pri hypotekárnych úveroch pre mladých sa pripravujú zmeny aj v stavebnom sporení, ktoré budú pravdepodobne najväčšie v celej jeho histórií. Ministerstvo financií pripravuje tento rok novelu zákona o stavebnom sporení, ktorá by mala priniesť efektívnosť a zvýšiť účelovosť štátnej podpory v podobe stavebnej prémie.

 Celý článok Pridané 15.02.2018

Počuli ste už o poistení invalidity?

Zdravie každého človeka je naozaj krehkou záležitosťou. Byť zdravý je nadovšetko, no niekedy si nemôžeme vyberať. Pri úrazoch či chorobách môže vzniknúť dlhodobo zhoršený zdravotný stav, ktorý môže hraničiť s čiastočnou alebo úplnou invaliditou. Čo robiť v takomto prípade?

 Celý článok Pridané 02.02.2018

Plaťte bezpečne aj v zahraničí

Pokiaľ cestujete do zahraničia, je dobré mať pri sebe hotovosť, ale ideálne platobnú kartu. Pri výberoch z bankomatov v zahraničí majú banky nastavené niekedy dosť vysoké poplatky a okrem toho, v niektorých krajinách môže hroziť riziko, že pri bežnom výbere z bankomatu, ktorý nepoznáte, môže byť vaša karta skopírovaná čítačkou a účet vybielený. Vďaka týmto tipom však môžete v zahraničí platiť bezpečnejšie aj s vašou platobnou kartou.

 Celý článok Pridané 05.01.2018

Od januára nás čakajú výrazné zmeny v hypotékach. Vraj kvôli zadlženým Slovákom

Od 1.1.2018 sa budú sprísňovať podmienky hypoték na Slovensku. Podľa Národnej banky Slovenska za to môže výrazná zadlženosť nášho národa. Od roku 2005 sa zadlženosť domácností na Slovensku každoročne len zvyšuje a v októbri bol zaznamenaný medziročný nárast úverov až o 13,6 %. Vďaka súčasnej politike bánk, ktorá je viac benevolentná voči úverom, je najviac hypoték práve na bývanie. Nové opatrenia by mali zamedziť vzniku problémov so splácaním a preto sa hypotéky po novom roku môžu stať pre mnohých menej dostupné.

 Celý článok Pridané 23.12.2017

Chystáte sa lyžovať? Nezabudnite na poistenie!

V mnohých lyžiarskych strediskách už spúšťajú predvianočnú lyžovačku a ak vám zostali dovolenkové dni, určite sa mnohí z vás chystajú oprášiť lyže. Keďže nehody na svahoch nie sú ničím výnimočným, pre každý prípad je dobré sa poistiť. Viete však, kedy získavate nárok na preplatenie nehody na svahu a ktoré poistky môžu byť pre vás užitočné?

 Celý článok Pridané 11.12.2017

Máte poistenú hypotéku?

Poistenie úveru alebo hypotéky je v podstate rizikovým životným poistením. Účelom tohto poistenia je zaistiť schopnosť splácania úveru aj v prípade rizík, ktorými sú strata zamestnania, dlhodobá práceneschopnosť, invalidita alebo v najhoršom prípade smrť. Dlžník tak zabezpečí svoju schopnosť splácať úver, vďaka čomu si môže aj naďalej dovoliť v podstate normálne živobytie.

 Celý článok Pridané 24.11.2017