Investície

 

Súčasná doba je charakteristická tým, že žijeme veľmi rýchlo. Propaguje sa, že všetko musíme mať hneď. Hneď musíme mať auto, byt, dom, každý rok chodiť na dovolenku. Na tieto "hneď veci" si vyberáme úvery a tým sa neúmerne zadlžujeme. Ani si neuvedomujeme, že takto sa stávame "novodobými otrokmi".

Žijeme podľa modelu 40 - 40 - 40.

Znamená to asi toľko, že pracujeme 40 hodín týždenne 40 rokov aby sme nakoniec dostávali od štátu dôchodok vo výške 40% nášho predchádzajúceho príjmu. Celý systém smeruje k tomu, že naše deti budú žiť podľa modelu 50 - 50 - 20.

Ak to chceme zmeniť, mali by sme sa nad tým zamyslieť. Dnešná moderná doba, doba internetu, inteligentných mobilov a sociálnych sietí ponúka veľa možností kde investovať svoje nasporené peniaze, len ich treba začať využívať vo svoj prospech.

Odborníci na financie odporúčajú aby si každý človek zo svojho zárobku mesačne odkladal 10-30% na budovanie vlastnej finančnej rezervy. Z tejto rezervy môže čerpať v prípade nepredvídaných výdajov a pri dlhodobejšom odkladani si naakumulovať dostatočnú sumu na to aby si mohol mesačne vyberať časť peňazí ako vlastný dôchodok.

Tu uvediem dva konkrétne tipy na alternatívne investovanie peňazí, ktoré sa vyznačujú vysokou bezpečnosťou, likviditou a slušným výnosom.

Tretí tip nie je investíciou, ale jedná sa o zarábanie peňazí na internete.

 

Investície do P2P úverov.

Pre ľudí, ktorí sú zvyknutí mať svoje nasporené peniaze uložené na účte v banke ako alternatívna investícia môže byť investovanie do tzv. P2P úverov, ktoré sa tiež volajú pôžičky od ľudí pre ľudí. Peniaze investora sa rozdeľujú medzi viacerých dlžníkov a sú chránené garančným fondom.

Investuje sa na obdobie 4 rokov minimálna suma 500 Eur. Následné reinvestície sú v ľubovolnej výške. V prípade potreby je možné požiadať aj o predčasné vrátenie investície.

Pri investícii do 100 000 Eur sa mesačne vypláca časť istiny a úrokov.

Pri investícii nad 100 000 Eur sa ročne vyplácajú len úroky a celá istina sa vracia investorovi po uplynutí doby 4 rokov.

Výhodou pre investora je vyššie zhodnotenie vlastných peňazí ako na termínovanom alebo sporiacom účte v banke.

Výška úroku je v súčasnej dobe 5%. 

 

Sporenie do drahých kovov.

Zlato sa v minulosti niekoľko storočí používalo ako platidlo a jeho zásoby sú obmedzené. V súčasnej dobe je jeho hodnota veľmi nízka, čo dáva predpoklad na rast hodnoty a výrazné zhodnotenie investície.

Okrem zlata je možné sporiť /investovať/ do striebra, platiny a paládia.

Každý investor si vyberá cieľovú sumu pre uloženie svojich peňazí v drahých kovoch.

Cieľové sumy sú od 5 000 Eur do 60 000 Eur.

Je možná jednorázová investícia alebo vo forme sporenia od 25 Eur mesačne. Za vložené peniaze sa nakupujú drahé kovy vo forme odliatkov alebo mincí a sú uložené v zabezpečených trezoroch na 4 miestach na svete. Existuje aj možnosť doručenia kuriérom na domácu adresu.

V prípade potreby je možné drahé kovy uložené v trezoroch kedykoľvek predať a peniaze si dať poslať na bankový účet do 48 hodín.

Po nasporení cieľovej sumy je tiež možnosť nechať si vyplácať mesačne určitú sumu peňazí. 

Investície do drahých kovov slúžia predovšetkým na ochranu nasporených peňazí pred infláciou. Je to vhodné aj pre rodičov a starých rodičov, ktorí chcú svojim deťom a vnúčatám sporiť na štúdium alebo na ľahší štart do života. 

 

Internet, reklama, kryptomeny.

Môj tretí tip je pre záujemcov o vysoké zhodnotenie vlastných peňazí. Jedná sa o celosvetový projekt, kde je niekoľko zdrojov príjmu. Hlavný príjem pochádza z reklamy na internete. 

Projekt funguje od roku 2014 a je stále doplňovaný o ďalšie zdroje príjmu. Bol vymyslený tak, aby sa ho mohli zúčastniť aj ľudia v rozvojových krajinách. Preto sú aj vstupné poplatky veľmi nízke. Začínajú už od 10 USD.

Moja doporučená výška vkladu je 500 - 5000 USD.

Prvý väčší cieľ v tomto projekte je možné dosiahnuť pomerne rýchlo a to za 1 - 3 roky. Ľudia si tu vybudujú finančnú rezervu, z ktorej môžu poberať pasívny príjem 1000 - 3000 USD mesačne. Vklady a výbery je možné vykonávať kedykoľvek. 

Pre správne pochopenie tohto projektu je potrebná registrácia, aby sa záujemca oboznámil s jednotlivými jeho časťami. Registrácia je zadarmo a až následne sa každý rozhodne s akou sumou peňazí do neho vstúpi.

Registračný link pre registráciu zadarmo: janoan.adpro.futurenet.club

Registráciou získate podporu silného tímu. A to nielen morálnu ale aj finančnú.

 

Na záver chcem len upozorniť, že každá investícia predstavuje menšie alebo väčšie riziko. Preto vstupujte do investičných projektov s takou sumou, ktorú si môžte dovoliť stratiť.