Investície

Stránka je vo výstavbe.

 

Súčasná doba je charakteristická tým, že žijeme veľmi rýchlo. Propaguje sa, že všetko musíme mať hneď. Hneď musíme mať auto, byt, dom, každý rok chodiť na dovolenku. Na tieto "hneď veci" si vyberáme úvery a tým sa neúmerne zadlžujeme. Ani si neuvedomujeme, že sa stávame "novodobými otrokmi".

Žijeme podľa modelu 40 - 40 - 40. Čo znamená asi toľko, že pracujeme 40 hodín týždenne 40 rokov aby sme nakoniec dostávali od štátu dôchodok vo výške 40% nášho predchádzajúceho príjmu. Celý systém smeruje k tomu, že naše deti budú žiť podľa modelu 50 - 50 - 20.

Ak to chceme zmeniť mali by sme sa zamyslieť nad tým ako žili naši rodičia a starí rodičia. Vtedy neboli leasingy ani hypotéky. Keď si chceli kúpiť auto, postaviť alebo kúpiť dom tak si na to nasporili. V tej dobe neexistovalo veľa možností a peniaze si väčšinou ukladali na vkladné knižky.

Dnešná moderná doba, doba internetu, inteligentných mobilov, sociálnych sietí ponúka oveľa viac možností, len ich treba začať využívať vo svoj prospech.

Odborníci na financie odporúčajú aby si každý človek zo svojho zárobku odkladal 10-30% na budovanie vlastnej finančnej rezervy. Z tejto rezervy môže čerpať v prípade nepredvídaných výdajov a pri dlhodobejšom odkladani si naakumulovať dostatočnú sumu na to aby si mohol mesačne vyberať časť peňazí ako vlastný dôchodok.

Ako alternatívne investície v súčasnej dobe odporúčam investície vo forme sporenia do drahých kovov a investície do vznikajúcich kryptomien.

Tu uvediem tri konkrétne možnosti, ktoré ja aj so svojimi kolegami dlhšiu dobu testujeme a ktoré sa vyznačujú vysokou bezpečnosťou, likviditou a vysokým výnosom.